Vállalkozási mérlegképes könyvelő

Biztos munkát szeretnél?

Stabil egzisztenciát és sikeres pénzügyi karriert szeretnél építeni?

Tanulj Mérlegképes könyvelőnek a Szinergiában. Ahhoz, hogy jó könyvelő váljon belőled, kettő dolog szükséges: a rátermettség és a szakmai végzettség, amit nem mindegy, hogy hol szerzel meg. Iskolánkban a legjobb szakemberek tanítják a mérlegképes könyvelőket, és arra törekszünk hogy ne csak egy bizonyítvány nyújtsunk át a tanulóknak, hanem gyakorlati tudást naprakész információkkal.

Milyen feladatokat lát el egy Mérlegképes könyvelő:

A számvitelről szóló 2000. évi C. törvény 150. §-ának (2) bekezdésében meghatározott könyvviteli szolgáltatás körébe tartozó feladatok irányítását, vezetését végzi, számviteli beszámolót készít. Ellátja a számvitelről szóló 2000. évi C. törvény hatálya alá tartozó gazdálkodónál mindazokat a feladatokat, amelyek a könyvviteli szolgáltatás körébe tartoznak. Kialakítja a számviteli politikát, a könyvviteli elszámolás, a beszámoló készítés rendszerét, módszerét ideértve a belső információs rendszer kialakítását is. Ellátja a számlarendhez, a könyvvezetéshez, valamint a beszámoló készítéshez szükséges szabályzatok elkészítésével, rendszeres karbantartásával kapcsolatos feladatokat. Biztosítja a valóságnak megfelelő belső és külső információk előállítását, szolgáltatását, az elszámolások, az adatok jogszerűségének, szabályszerűségének, megbízhatóságának, bizonylatokkal való alátámasztottságát a számviteli alapelvek betartásával.

Elvégzi a könyvviteli szolgáltatás körébe tartozó feladatokat a gazdálkodó alkalmazottjaként, tagjaként, egyéni vállalkozóként, vagy számviteli szolgáltatást nyújtó társaság tagjaként, illetőleg alkalmazottjaként.

A szakképesítés-ráépüléssel rendelkező képes:

• közreműködni az összevont (konszolidált) beszámoló összeállításában, a feladatok elvégzéséhez szükséges jogszabályokat alkalmazni
  • a pénzforgalommal összefüggő feladatokat ellátni
  • a befektetési és finanszírozásai pénzügyi döntéseket előkészíteni, lebonyolítani
  • megítélni a vállalkozás pénzügyi helyzetét
  • alkalmazni az adójogszabályokat, összeállítani az adóbevallást és ellátni az adóbevalláshoz kapcsolódó adóellenőrzéssel összefüggő feladatokat
  • alkalmazni a számviteli törvény előírásait, összeállítani a vállalkozás számviteli politikáját és az egyéb előírt számviteli szabályzatokat, valamint a vállalkozás számlarendjét
  • a főkönyvi és analitikus nyilvántartásokat vezetni
  • összeállítani a vállalkozás beszámolóját, üzleti jelentését
  • alkalmazni a sajátos értékelési előírásokat
  • kialakítani a vállalkozás költség elszámolási rendszerét
  • ellátni az alapítással, átalakulással, felszámolással és végelszámolással kapcsolatos számviteli feladatokat
  • munkája során használni a számítógépes programcsomagokat
  • közreműködni a főkönyvi és az analitikus nyilvántartási rendszer, alrendszerek információs rendszerének kialakításában
  • vizsgálni a vállalkozás működését, az ok-okozati összefüggések feltárását
  • elemezni az erőforrásokkal való gazdálkodást
  • részt venni a tulajdonosi és belső ellenőrzési feladatok ellátásban

Betölthető munkakörök:

Számviteli ügyintéző, analitikus könyvelő, főkönyvi könyvelő, készlet- és anyagnyilvántartó, pénzügyi ügyintéző, pénzügyi ügyintéző, bérszámfejtő, pénztáros, számlaellenőr, adatrögzítő, kódoló adatrögzítő, könyvelő (analitikus) analitikus könyvelő, bérelszámoló.

A szakma moduljai (modulazonosító + modul megnevezése):

10773-12 Jogi feladatok a gyakorlatban

10809-12 Gazdasági és vezetési feladatok a gyakorlatban

10774-12 Pénzügyi feladatok ellátása

10775-12 Adózási feladatok ellátása

10808-12 Számviteli feladatok a gyakorlatban

10788-12 Számviteli szervezési feladatok ellátása

10789-12 Elemzési - ellenőrzési feladatok ellátása

A képzés zárása: komplex OKJ vizsga