Szinergia Szakiskola Óbudai Tagintézménye

Tanulj nálunk pedagógiai- és családsegítő munkatársnak!

2014/2015-ös tanév

Óbuda családsegítő kicsi.jpg

Az oktatási, nevelési folyamat az élet része. Mindenki részt vesz benne, ki így, ki úgy, de el nem kerülheti. Aki úgy érzi, hogy ebben folyamatban segítőként részt kíván venni, melyhez a megfelelő elméleti és gyakorlati szaktudást el szeretné sajátítani, ajánljuk a Pedagógiai- és családsegítő munkatárs képzésünket.

A család és a köznevelési intézmények harmonikus együttműködése nélkül nem valósulhat meg a gyermek egészséges testi-lelki fejlődése. A gyermek és ifjúságvédelmi teendők ellátása, a családok segítése a problémák felismerése, a megoldások keresése, csak együttműködésben lehetséges.

A Pedagógiai- és családsegítő munkatárs részt vesz a közvetett pedagógiai munkában intézményen belül és kívül. Segíti az óvodai, iskolai foglalkozások előkészítését, lebonyolítását, adminisztrációs feladatai. Részt vesz a szabadidős tevékenységek szervezésében, lebonyolításában, felügyeli és kíséri a gyermekcsoportokat. Kapcsolatot tart a nevelési, oktatási intézmény és a család között, ezáltal segíti a hátrányos helyzetű gyerekek beilleszkedését, fejlődését. Családpedagógiai gondozási feladatokat végez.

Bővebb információ: http://www.szinergiaszakiskola.hu/nappali_kepzesek/pedagogiai-_es_csaladsegito-1.html