Sportedző (sportág megjelölésével) + Csoportos fitness instruktor

Milyen szakmát ad?

Csoportos fitness instruktor

képzési szint: középfokú

Óbudai Tagintézmény animátor tanulóinak szakmai vizsgája

Mozgás és zene = csoportos fitness instruktor

A jövő szakmája!

A nálunk megszerezhető csoportos fitness instruktor rész-szaképesítés

(a sportedzői képzéssel együtt) egy olyan munkavállalási lehetőséget biztosít számodra, melynek segítségével az egyre elterjedtebb és az emberek egészségvédelmének érdekét szolgáló fitness termekben, szabadidőközpontokban, szállodákban, egyéb sportcentrumokban zenés csoportos foglalkozásokat tarthatsz.

A csoportos fitness instruktor a zene és a mindig megújuló eszköztár használatával képes a csoport  nemi és életkori sajátosságainak, valamint a fittségi állapotuknak figyelembevételével változatos hagyományos és alternatív gyakorlatanyag összeállítására, ezáltal kellemes légkőrt teremtve a csoporttagok motiválására,

Az egészség szolgálata nem csak nemes feladat, hivatás, hanem egy- két év múlva a munkaerőpiac legkeresettebb szakmája lesz.

Sportedző (sportág megjelölésével)

Szinergia: kerékpár edzői vizsga, 2013.

Szinergia Óbudai Tagintézmény: sportedző(labdajétékok) vizsga 2012.

Szinergia: squash, tenisz, tollas edző vizsga 2013.

Szinergia: csapatsort labdajátékok vizsga, 2013.

Szinergia: evezős, kajak edzői vizsga 2013.

Szinergia: úszó, vízipóló, szinkronúszó edző vizsga, 2013.

Mi a feladata a sportedzőnek?

Végigkísérni a sportolót azon

a rögös úton, melyen eljut  a legmagasabb teljesítményig

A sport istenek ajándéka, szépség, igazságosság, bátorság, tisztesség, öröm, termékenység, haladás, béke, mely által ép testet választ az ép lélek otthonul.

A sport a kultúránk azon része, melyhez mindnyájan valamilyen formában kötődünk. Sportolóként (verseny, vagy szabadidő), nézőként, aktív oktató vagy edzőként, vagy csak egyszerűen véleményalkotóként.

A sport kiemelt stratégiai ágazat. Egyre több szakemberre van szükség, hogy a sportot az egészség szolgálatába állítsuk.

Itt az alkalom, hogy részese legyél  ennek a felelősségteljes feladatnak, válaszd a sportedzői hivatást.

Mi is a feladata a sportedzőnek?

Végigkísérni a sportolót azon a rögös úton melyen eljut  a legmagasabb teljesítményig. Közben testileg lelkileg felkészíteni a kitűzött cél elérésére. A sportág technikai, taktikai és játékrendszeri ismereteinek megtanítása, a játék és versenyszabályok ismertetése.

Célirányosan megtervezni, és irányítani a sportolók felkészítését. Értékelni a teljesítményt, a legújabb edzésmódszereket alkalmazni. Edzésterveket készíteni,  edzőmérkőzéseket, versenyeket, edzőtáborokat szervezni.

Együttműködni a felkészítést segítő szakemberekkel (sportorvos, pszichológus, stb.) Tehát összefoglalva „együtt élni” a sportolóval a közös cél érdekében.

Nagyon nehéz, de nemes feladat.

A Szinergia Üzleti Szakképző Iskolában eltöltött két év alatt a következő modulok elsajátításával juthatsz el a Sportedző (sportág megjelölésével) komplex szakmai vizsga letételéhez és válhatsz sportedzővé a választott sportágadban. A gyakorlati helyeken, egyesületekben, klubokban, fitness termekben, stb. kiváló edzők adják át neked tapasztalataikat, melyet munkád során hasznosíthatsz.

Bővebb infót kérek!

Bővebb infót kérek Jelentkezés