Pénzügyi-számviteli ügyintéző + Vállalkozási mérlegképes könyvelő

tanév: 2015-2016.
munkarend: Nappali képzések
képzési idő (év): 2
képzési helyszín: Szegedi Tagintézmény, Pécsi Tagintézmény, Miskolci Tagintézmény, Budapest - Erzsébet Körúti Tagintézmény

Milyen szakmát ad?

Vállalkozási mérlegképes könyvelő

Biztos munkát szeretnél?

Stabil egzisztenciát és sikeres pénzügyi karriert szeretnél építeni?

Tanulj Mérlegképes könyvelőnek a Szinergiában. Ahhoz, hogy jó könyvelő váljon belőled, kettő dolog szükséges: a rátermettség és a szakmai végzettség, amit nem mindegy, hogy hol szerzel meg. Iskolánkban a legjobb szakemberek tanítják a mérlegképes könyvelőket, és arra törekszünk hogy ne csak egy bizonyítvány nyújtsunk át a tanulóknak, hanem gyakorlati tudást naprakész információkkal.

Milyen feladatokat lát el egy Mérlegképes könyvelő:

A számvitelről szóló 2000. évi C. törvény 150. §-ának (2) bekezdésében meghatározott könyvviteli szolgáltatás körébe tartozó feladatok irányítását, vezetését végzi, számviteli beszámolót készít. Ellátja a számvitelről szóló 2000. évi C. törvény hatálya alá tartozó gazdálkodónál mindazokat a feladatokat, amelyek a könyvviteli szolgáltatás körébe tartoznak. Kialakítja a számviteli politikát, a könyvviteli elszámolás, a beszámoló készítés rendszerét, módszerét ideértve a belső információs rendszer kialakítását is. Ellátja a számlarendhez, a könyvvezetéshez, valamint a beszámoló készítéshez szükséges szabályzatok elkészítésével, rendszeres karbantartásával kapcsolatos feladatokat. Biztosítja a valóságnak megfelelő belső és külső információk előállítását, szolgáltatását, az elszámolások, az adatok jogszerűségének, szabályszerűségének, megbízhatóságának, bizonylatokkal való alátámasztottságát a számviteli alapelvek betartásával.

Elvégzi a könyvviteli szolgáltatás körébe tartozó feladatokat a gazdálkodó alkalmazottjaként, tagjaként, egyéni vállalkozóként, vagy számviteli szolgáltatást nyújtó társaság tagjaként, illetőleg alkalmazottjaként.

A szakképesítés-ráépüléssel rendelkező képes:

• közreműködni az összevont (konszolidált) beszámoló összeállításában, a feladatok elvégzéséhez szükséges jogszabályokat alkalmazni
  • a pénzforgalommal összefüggő feladatokat ellátni
  • a befektetési és finanszírozásai pénzügyi döntéseket előkészíteni, lebonyolítani
  • megítélni a vállalkozás pénzügyi helyzetét
  • alkalmazni az adójogszabályokat, összeállítani az adóbevallást és ellátni az adóbevalláshoz kapcsolódó adóellenőrzéssel összefüggő feladatokat
  • alkalmazni a számviteli törvény előírásait, összeállítani a vállalkozás számviteli politikáját és az egyéb előírt számviteli szabályzatokat, valamint a vállalkozás számlarendjét
  • a főkönyvi és analitikus nyilvántartásokat vezetni
  • összeállítani a vállalkozás beszámolóját, üzleti jelentését
  • alkalmazni a sajátos értékelési előírásokat
  • kialakítani a vállalkozás költség elszámolási rendszerét
  • ellátni az alapítással, átalakulással, felszámolással és végelszámolással kapcsolatos számviteli feladatokat
  • munkája során használni a számítógépes programcsomagokat
  • közreműködni a főkönyvi és az analitikus nyilvántartási rendszer, alrendszerek információs rendszerének kialakításában
  • vizsgálni a vállalkozás működését, az ok-okozati összefüggések feltárását
  • elemezni az erőforrásokkal való gazdálkodást
  • részt venni a tulajdonosi és belső ellenőrzési feladatok ellátásban

Betölthető munkakörök:

Számviteli ügyintéző, analitikus könyvelő, főkönyvi könyvelő, készlet- és anyagnyilvántartó, pénzügyi ügyintéző, pénzügyi ügyintéző, bérszámfejtő, pénztáros, számlaellenőr, adatrögzítő, kódoló adatrögzítő, könyvelő (analitikus) analitikus könyvelő, bérelszámoló.

A szakma moduljai (modulazonosító + modul megnevezése):

10773-12 Jogi feladatok a gyakorlatban

10809-12 Gazdasági és vezetési feladatok a gyakorlatban

10774-12 Pénzügyi feladatok ellátása

10775-12 Adózási feladatok ellátása

10808-12 Számviteli feladatok a gyakorlatban

10788-12 Számviteli szervezési feladatok ellátása

10789-12 Elemzési - ellenőrzési feladatok ellátása

A képzés zárása: komplex OKJ vizsga

Pénzügyi-számviteli ügyintéző

Galéria:

Képkivágás_1.jpg

feher_barbara_01_b_700x394.jpg

feher_barbara_02_b_700x394.jpg

A pénz mozgatja a gazdaságot.

A pénzt meg a pénzügyi ügyintéző

Minden vállalkozás és minden állami intézmény esetében a szabályos, jogszerű működés alapja a pénzügyi-számviteli folyamatok pontos vezetése, nyilvántartása. Jól képzett, megbízható, precíz, pénzügyi és számviteli végzettséggel rendelkező munkatársakra állandó kereslet mutatkozik a munkaerőpiacon. A tanulás azonban nem ér véget a tanulmányok befejezésével, hiszen a pénzügyi-számviteli ügyintézőnek folyamatosan figyelemmel kell kísérnie a törvények változását, és képeznie kell magát, hogy megfeleljen a szakma elvárásainak.

Akik a későbbiekben gazdasági szakirányban szeretnének felsőoktatásban továbbtanulni, számos előnyét kamatoztathatják majd a megszerzett ismereteknek, mert több olyan tantárgy képezi részét a tananyagnak, melyek a főiskolai oktatásban is jelen vannak, így ezek teljesítése a főiskolán már nem jelent majd nehézséget, és az adott felsőoktatási intézmény akár kreditbeszámítást is engedélyezhet. Elég csak belegondolni abba, milyen jó érzés lesz elsőre teljesíteni egy vállalati pénzügyek vagy egy számvitel vizsgát.

Mindemellett a képzés a munkavégzés során alkalmazható gyakorlati, kézzelfogható ismeretek által rendkívül hasznos kiegészítője is egy gazdasági diplomának.

Bővebb infót kérek Jelentkezés