Kereskedő

tanév: 2015-2016.
munkarend: Esti képzések
képzési idő (év): 2 év
képzési helyszín: Szegedi Tagintézmény, Pécsi Tagintézmény, Miskolci Tagintézmény, Egri Tagintézmény, Budapest - Erzsébet Körúti Tagintézmény

Milyen szakmát ad?

Kereskedő

Ha szívesen dolgoznál nemzetközi és multicégeknél, közel áll Hozzád a marketingszemlélet, akkor a kereskedő képzésünket Neked ajánljuk. Megmutatjuk, hogyan lehet külföldön és belföldön piackutatást végezni, hogyan lehet megismerni a cégek külső és belső jellemzőit. Több leszel, mint egy eladó, mert megismered a vállalati beszerzést, az értékesítést. Segítünk abban is, hogy megtanuld, vagy még profibban beszéld a szakmai angolt, és a saját vállalkozás alapításába is bevezetünk, ötleteket adunk üzlet nyitásához, működtetéséhez. Ráadásul sok embert fogsz megismerni a suliban és leendő munkád során is.

A kereskedő szakmával olyan pályát kínálunk Neked, ami évezredek óta izgalmakat, kreativitást jelent, és még hosszú ideig stabil munkahelyet biztosít. Az álláshirdetések alapján látjuk, hogy a kereskedő még mindig az egyik legjobban keresett munkakör. Akár a szuper- és hipermarketekben, akár a szaküzletekben.

A szakképesítéssel rendelkező képes:

• vállalkozást létrehozni/működtetni/megszüntetni
  • irányítani, szervezni, ellenőrizni a kereskedelmi egység tevékenységét
  • marketing tevékenységet végezni
  • megszervezni és lebonyolítani a beszerzési tevékenységet
  • megszervezni és lebonyolítani a készletezést, raktározást, nyilvántartani a készleteket, gazdálkodni a készletekkel
  • megszervezni és lebonyolítani az értékesítési tevékenységet
  • ellátni a kereskedelmi egység szabályszerű üzemeltetésével kapcsolatos feladatokat
  • ellátni a nyilvántartási és adatszolgáltatási feladatokat
  • felmérni és értékelni a piaci környezetet bolthálózat létrehozása szempontjából
  • kiválasztani, kialakíttatni a legkedvezőbb kondíciójú üzlethelyiségeket
  • kialakítani a bolthálózat szabályai szerint az üzlet külső/belső arculatát, választékát, biztosítani a személyi és tárgyi feltételeket

Betölthető munkakörök (többek között):

Ajándékkereskedő, állatkereskedő, autókereskedő, bébi és gyermekruha kereskedő, bútor- és lakástextil-kereskedő, cipőkereskedő, divatáru kereskedő, dohány-bazárkereskedő, édesség kereskedő, élelmiszer- és vegyiáru-kereskedő, használtcikk-kereskedő, híradástechnikai- és elektronikaicikk-kereskedő, játékkereskedő, könyvkereskedő, papír- és írószer kereskedő, rádiótelefon kereskedő, sportszer- és játékkereskedő, szerencsejáték kereskedő, vegyes iparcikk kereskedő, virágkereskedő, áruházi részlegvezető, boltvezető.

A szakma moduljai (modulazonosító + modul megnevezése):

10025-12 Akereskedelmi egység működtetése

11507-12 Az áruforgalom lebonyolítása

11508-12 Az áruforgalom tervezése, irányítása, elemzése

10031-12 Afőbb árucsoportok forgalmazása

10032-12 Marketing

10033-12 Avállalkozások működtetése

11498-12 Foglalkoztatás I. (érettségire épülő képzések esetén)

11499-12 Foglalkoztatás II.

11500-12 Munkahelyi egészség és biztonság